windows'ta android kullanma

Windows’ta Android İşletim Sistemi Rehberi

Windows işletim sistemi kurulu bilgisayarınızda, telefonunuzdaki uygulamaları çalıştırmak isteyebilirsiniz. Bilgisayarınız oyunları kaldıracak kadar güçlü olmayabilir ve telefonunuzda sevdiğiniz bir oyunu, bilgisayarınızda da oynamak isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken BlueStacks App Player‘i indirmeniz yeterli.Bu araç ile Windows işletim sisteminizde binlerce ücretsiz Android oyununa ve uygulamasına erişmeniz mümkün olacak.

Yazılımı kurduktan sonra Google hesabınıza giriş yapın. Önerimiz Android telefonunuzda kullandığınız hesaba giriş yapmanız olacak. Sonraki adımda, BlueStacks’in e-posta adresinize ve gerekli profil bilgilerinize erişim sağlaması için izin vermeniz gerek. Son olarak 16 komik profil resminden birini seçin. Google hesabınıza tekrar giriş yaparak sanal tabletinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Başlat ekranından kolayca Android kullanıcı arayüzüne ve önerilen Google Play uygulamalarına erişebileceksiniz. Google Mağaza’da dolaşarak istediğiniz oyunları yükleyebilirsiniz. “Yükle” tuşuna bastıktan sonra yüklenen uygulamaları ana sayfadan görebileceksiniz. Herhangi birine çift tıklamanız yeterli. Açık olan tüm uygulamaları BlueStacks’in menü çubuğundan inceleyebilirsiniz. “X” simgesine tıklayarak işlemde olanları sonlandırmanız mümkün. Alt tarafta ise ekran görüntüsü almak, APK dosyalarını kopyalamak veya sanal cihazı “sallamak” için tuşlar yer alıyor.

Öneri: Şayet yalnızca ücretsiz oyunlar oynayacaksınız. Kurulum sırasında ödeme bilgilerini girmenize gerek yok. “No, Thanks” butonu ile bi kısmı geçebilirsiniz.
Öneri: Satın alma yapmadan önce ücretsiz sürümleri indirerek deneyin zira BlueStacks tüm oyunları desteklemiyor.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Ekran görüntüsü almak

Windows 10 Ekran Görüntüsü Almak

Windows 10 işletim sisteminde, ekranın fotoğrafını çekmek için yapmanız gerekenleri anlatacağımız bu yazımızda, iki farklı …