WordPress Whatsapp Butonu eklemek

Artık facebook, twitter, instagram da olduğu gibi whatsapp içinde paylaş özelliği aktif hale getirilmiş durumda. Web sitenizde bu kodu yerleştirerek ziyaretçilerinizin whatsapp listesindeki herhangi bir kişiyle paylaşımını sadece tek tıkla sağlayabilirsiniz.

Ziyaretçiniz sitenizde beğendiği bir yazıda bulunan whatsapp butonuna tıkladığında whatsapp uygulaması açılır ve whatsapp kişilerinden istediğini seçerek onunla yazınızı paylaşabilir.

Tabi doğal olarak bu size yeni bir ziyaretçi kazandıracaktır. Hatta yazınız çok önemli ya da okunası bişeyse zincirleme bir hal alabilir.

Worpress Siteye Whatsapp butonu nasıl eklenir?

Kendi sitemde de kullandığım Share Buttons by AddToAny  adlı plugini kesinlikle öneririm. Gayet kullanışlı ve kolay arayüzüyle çok fazla sosyal medyayı destekler.
İsmi geçen bağlantıya tıklayarak indirdikten sonra Eklentiler/Eklenti Yükle yolunu izleyin. İndirdiğiniz zip dosyasını Şimdi kura basarak kurup etkinleştirin. Eklentiler/Yüklü Eklentiler’de Bulunan Share Buttons by AddToAny  eklentisinin altındaki Ayarlar bağlantısına tıklayın. Açılan sayfada gerekli ayarlamaları yapıp kaydedin.

Bu eklenti Facebook, Twitter, Google+, Pinterest, Whatsapp vs. birçok sosyal medyayı destekler.

Herhangi bir sorununuzda sizlere bir yorum kadar uzağım, bir başka makalede görüşmek dileğiyle, iyi günler…

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

WordPress AMP Sayfasına Adsense Reklam Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Google’ın mobil cihazlar için uyguladığı hızlandırma tekniği olan AMP(Accelerated Mobile Pages) gün geçtikçe site sahipleri …