WordPress Whatsapp Butonu eklemek
Wordpress 324 1

WordPress Whatsapp Butonu eklemek

Artık facebook, twitter, instagram da olduğu gibi whatsapp içinde paylaş özelliği aktif hale getirilmiş durumda. Web sitenizde bu kodu yerleştirerek ziyaretçilerinizin whatsapp listesindeki herhangi bir kişiyle paylaşımını sadece tek tıkla sağlayabilirsiniz.

Ziyaretçiniz sitenizde beğendiği bir yazıda bulunan whatsapp butonuna tıkladığında whatsapp uygulaması açılır ve whatsapp kişilerinden istediğini seçerek onunla yazınızı paylaşabilir.

Tabi doğal olarak bu size yeni bir ziyaretçi kazandıracaktır. Hatta yazınız çok önemli ya da okunası bişeyse zincirleme bir hal alabilir.

Worpress Siteye Whatsapp butonu nasıl eklenir?

Kendi sitemde de kullandığım Share Buttons by AddToAny  adlı plugini kesinlikle öneririm. Gayet kullanışlı ve kolay arayüzüyle çok fazla sosyal medyayı destekler.
İsmi geçen bağlantıya tıklayarak indirdikten sonra Eklentiler/Eklenti Yükle yolunu izleyin. İndirdiğiniz zip dosyasını Şimdi kura basarak kurup etkinleştirin. Eklentiler/Yüklü Eklentiler’de Bulunan Share Buttons by AddToAny  eklentisinin altındaki Ayarlar bağlantısına tıklayın. Açılan sayfada gerekli ayarlamaları yapıp kaydedin.

Bu eklenti Facebook, Twitter, Google+, Pinterest, Whatsapp vs. birçok sosyal medyayı destekler.

Herhangi bir sorununuzda sizlere bir yorum kadar uzağım, bir başka makalede görüşmek dileğiyle, iyi günler…

Kaç yıldız verirdiniz?
Ortalama: 0 (Toplam: 0)

Selim Çayır {Selim Çayır}

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

“WordPress Whatsapp Butonu eklemek” üzerine 1 yorum

  1. Mehmet Çelik dedi ki:

    Verilen bilgiler gerçekten rehber niteliğinde. İsminizin hakkını veriyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir