Wordpress 13 0

WordPress Yedekleme Rehberi

WordPress temanızı oluşturdunuz, eklentilerinizi yüklediniz. WordPress siteniz kullanıma hazır hale geldi…
Şimdi sisteminizin işleyişini garanti altına almalısınız. Bunun sebebi sitenizde istemediğiniz bir değişiklik olduğunda, geri dönüş yapabilmenizdir.

Ben sizlere benim de kullandığım Dropbox’a yedeklemeyi anlatacağım. Dropbox’u bilmeyenler için;

aaİnternet üzerinde açacağınız bir hesap aracılığıyla belli bir alana sahip olduğunuz skydrive benzeri “bulut alan” da denilen depolama sistemidir. Yani Dropbox üzerinde bulunan dosya ve klasörleri, istediğiniz an, istediğiniz bilgisayara, telefona indirebilir, veya dropbox hesabınıza yükleme yapabilirsiniz.

  • WordPress için kullanacağımız eklentinin adı WordPress Backup to Dropbox. İndirdikten sonra, içerisinde bulunan  wordpress-backup-to-dropbox olduğu gibi wp-content/plugins klasörüne atın.
  • Yönetim Panelinde Eklentiler/Tüm Eklentiler bölümünde eklentiyi aktifleştirin.
  • WPB2D sol tarafta bu yazıyı görmüş olmalısınız, tıklayın.  Backup Setting‘e girin. Sizi Dropbox’a yönlendirmek isteyecek. Hesabınız varsa açarak yetkilendirmeyi yapın, veya dropboxda yeni hesap oluşturun.
  • Backup Setting‘e geri dönün ve hangi zaman aralıklarında, hangi dosyaları yedekleyeceğinizin ayarlamalarını yapın.

Bu eklenti sayesinde belirli zaman aralıklarında, bilgisayarınızı açıp yönetim panelinize girmeden wordpress yedeğiniz Dropbox üzerinde oluşturulur. Bir başka rehberde görüşmek üzere 🙂

Kaç yıldız verirdiniz?
Ortalama: 0 (Toplam: 0)

Selim Çayır {Selim Çayır}

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir