Yağ Yakımını Hızlandıran Whey Ürünleri

Spor yapmak insan sağlığı açısından son derece önemlidir. Birbirinden farklı alternatifleri bulunan sporun size en uygun olanını tercih etmek en doğru yöntem olacaktır. Şehirlerin hızlı büyümesi, beraberinde stresi ve yaşam alanlarında ki kısıtlılığı da beraberinde getirmeye başladı. Bu sebepledir ki insanlar apartman hayatına adapte olup kısıtlı alanlarda çalışma imkanına sahip olmayı tercih etti. Bu kısıtlı alanlardan bir tanesi de spor salonları olarak bilinir. Ortak kullanımların olduğu bu alanlarda tercihinize uygun olarak kilo alma veya kilo verme gibi farkındalıkları tercih edebilirsiniz.

Kilo verme ve şekilli bir vücuda sahip olma isteği şehir yaşantısını benimseyen her insanın arzusu konumuna geldi. Şehrin kısıtladığı alanlarda yalnızca spor salonunda bu tür aktiviteleri yapan kişilerin ilk tercihi vücut geliştirme oluyor. Vücut geliştirme oldukça zor ve sabır isteyen bir spor dalı. Bu sebepledir ki hızlı olmasını isteyen bir çok kişi, istenilen zaman diliminde hayal ettiği vücuda sahip olmadıklarında hayal kırıklıkları yaşayabiliyor. Bu hayal kırıklıklarının önüne geçebilmek için birden sabırlı olmak ve doğru bir çalışma programı ile doğru besinler kullanmak son derece önemli. Doğru besin denildiğinde akla gelen ilk uygulama whey proteinleri olacaktır. Bu proteinler emilimi yüksek ve sindirimi kolay ürünler arasında bulunur. Yüksek protein içeren bu ürünler, yağ yakımını hızlandıran, kas yapısını da destekleyen yanlarıyla sporcuların vazgeçilmezleri arasında kendilerine yer buluyor. Dünyanın en bilindik markaları bu konu üzerinde arge ve araştırmalarını tamamladı ve sporcuların isteği doğrultusunda proteinler üretmeye başladı. Bu firmaların ürettikleri arasında en bilindiklerinden bir tanesi de Universal Animal Whey olarak bilinir. Toz formda izole protein içeriğine sahip olan Universal Animal Whey, yüksek protein tozudur. Kaliteli ve CFM içeren bu ürün aynı zaman da peynir altı suyu konsantresi içeren etkili bir ilaçtır. Sporcuların tercihine uygun olarak üretilen bu ürün, kas gelişimini en iyi şekilde değerlendirmenize olanak tanır. Sindirimi kolaylaştıran ve emilimi hızlandıran özel enzimlerin yer aldığı bu ürün yüzde 75 protein içeriğine sahip olduğu gibi yağ ve şeker oranı da oldukça düşüktür. İhtiyacınıza göre günlük 1 veya 2 ölçek 200 ml su veya yağsız süt ile antrenmandan 1 saat önce kullanabilirsiniz.

PROTEİN TOZLARINA GENEL BAKIŞ

Proteinler, alınması gereken makro besinler arasında kendine yer bulur. İmmün sistemini güçlendiren, kas dokusunun artmasına sebep olan ve korumaya yardımcı olan proteinler, vücut geliştirme gibi sportif faaliyetlerde en çok etkisini hissedeceğiniz besin kaynakları olarak göze çarpar. Vücut geliştirme gibi kas dokusunun sıklıkla kullanıldığı spor faaliyetleri içerisindeyseniz Protein Tozları sizin için en ideal tercih olacaktır. Antrenman sonrasında kas dokusunu korumak ve zarar gören kasları onarmak için protein tozları ideal yöntemlerdir.

NE İŞE YARAR

Protein tozları konsantre, izole ve hidrolize olarak gruplara ayrılmıştır. Gereken protein ihtiyacını vücuda ve kaslara hızlı bir şekilde ulaşması protein tozlarının kullanımı ile mümkün olmaktadır. Bu tozu tercih ederken hayvansal veya bitkisel kaynaklı olup olmadığına önceden karar vermeniz sizin için avantajdır. Şu an hayvansal protein olarak başta Whey Protein Tozu, Kazein protein tozu ve bitkisel olaraksa soy protein tozu ulaşılabilir olarak görünmektedir. Vejeteryan bir diyet programı uygulayanlar ise tercihini bitkisel protein tozlarından yana kullanmaktadır. Proteinler normal şartlar altında doğal yollarla alınabildiği gibi protein tozlarıyla da alınabilmektedir.

Protein tozlarının doğal yöntemler ile alacağınız etkiye oranla farkı vücutta ki hızlı emilimi sağlaması olarak dikkat çekecektir.

PROTEİN TOZU KULLANIMI

Protein tozlarını kullanmaya başlıyorsanız antrenmandan 45 dakika öncesinde almanız faydanıza olacaktır. Vücut yapısının süreç içerisine girmesi ve bu süreçte yıpranan ve yorulan kasların kendini onarmaya başlamasına yardımcı olmak için bu süreç son derece önemlidir. Bu süreç içerisinde onarımı sağlayabilmenin tek yolu protein tozlarıdır. Ağır çalışmalar sonrasında vücutta bir takım yorgunluklar ortaya çıkacaktır. Buna mikro yırtıklar denilebilir. Kas işlevinin devam ettiği bu dönemde alacağınız proteinler yırtılmaların onarılması amacıyla kullanılır. Bu desteğin sonucunda onarılmış hücre veya zarar görmüş kas dokuları daha hızlı bir şekilde yenilecektir. Dışarıdan yapacağınız en önemli katkı da protein tozları olacaktır. Protein tozunun temel faydaları arasında kasların temel besin kaynağı olması, amino asit bakımından zengin olması, günlük protein ihtiyacını karşılaması, anabolik değerleri yükseltmesi olarak yorumlanabilir. Yan etkilerine de dikkat etmek son derece önemlidir. Sindirim problemleri, kan şekerinde değişiklikler, böbrek problemleri akla gelen ilk unsurlardır.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …