Yaz Sonu Bakım Rehberi

Yaz günleri yerini sonbahar günlerine bıraktı. Siz de sonbaharda pürüzsüz ve bakımlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız aşağıdakilere kulak vermelisiniz:

2img_5118

İşte Yaz Sonu Bakım Rehberi

* Kollarda en çok kuruyan bölge hep dirseklerdir. Dirsekler oluşan bu nem problemini çözmek için yumuşak bir vücut fırçası alın ve cildinize masaj yapın. Nemlendirici içeren bir losyon yardımı ile de yapabilirsiniz.

* Cildiniz dış etkenlerden yıprandı ve parlak bir görünüm kazanması gerekiyor. Bunun için de ölü hücrelerden derhal kurtulmanız gerekiyor. Bunun için ılık bir duş alın ve ardından hemen lif kullanın.

20-soruda-cilt-bakimi-1024x576

* Uzmanların önerisine göre pürüzsüz bir cilt sahibi olmak isteyen kişiler ciltleri kuru haldeyken ciltlerini fırçalamalıdır. Sabahları kalktığınızda üç dakika süresince ayaklardan kalbe doğru vücudunuzu fırçalayın ve kan dolaşımınızı hareketlendirin. Böylelikle cildiniz canlanmış olacaktır.

Style: "Neutral"

* Doğal ürünler herkes tarafından tercih edilen ve listenin en başındaki ürünlerdir. En basiti herkes gözüne ya da yüzüne en az bir kez salatalık koymuştur. Eğer doğal bakım ürünlerini seviyorsanız biberiye yağı, badem ve deniz tuzu gibi doğal ürünleri yaz sonu bakım sırasında tercih edebilirsiniz.

yiyerek_guzellesin2

* Güneş vücudumuza sağlıklı bir görünüm veriyor ancak o kadar da masum değil. Cildimiz bunu fark ediyor ki güneşin zararlı ışınlarından korunmak için kendini kalınlaştırıp kuruyor. Bundan korunmak içinse denizden çıktıktan sonra cildi tahriş etmeyecek duş jellerinden kullanmalısınız. Ayrıca vücudunuza yaz sonu bakımda gül yağı masajı da uygulayabilirsiniz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …