Yeni Çılgınlığımız Pokemon Go

Son zamanlarda herkesin elinde bir telefon görüyorum ve dağ bayır gezerek pokemon avladığını fark ediyorum. İlk başlarda bu durum fazlasıyla garibime gitmiş gibi görünse de biraz oynadıktan sonra pokemon go oyunun ne kadar etkileyici bir oyun olduğunu daha iyi bir şekilde görme fırsatına ulaştım. Oyun öncelikle şu ana kadar cep telefonu üzerinden oynadığımız hiçbir oyuna benzemiyor. Son derece eğlenceli ve son derece ayrıcalıklı bir oyun olmasının yanı sıra rekabet duygusunu da tetiklemesi nedeniyle de daha fazla kişi tarafından oynanmaya başlanmış. Aynı şekilde bu oyunun pek çok hatası ve sorunu da bulunuyor.
Bu sorunların başlıca olanı ise pokemon go oyuna girme sorunu olarak dikkatleri üzerine topluyor. İlk başlarda genellikle oyun kaynaklı bir sorun olduğu düşünülse de zaman ilerleyince bu konuda çeşitli açıklamalar ortaya çıkarılmış oldu. Bu sorunlardan başlıca olanı gps sorunu olarak dikkat çekti. Genellikle telefonların uyum sorunundan kaynaklanan bu açma sorunu çoğunlukla oyun yada server nedeniyle ortaya çıkan bir sorun değildir.

imgpsh_fullsize
Bunun dışında oyunun son derece eğlenceli bir oyun olduğunu da söyleyebilirim. Temelde pokemon biriktirme üzerine bir oyun gibi görünse de gym merkezlerinde yer alan pokemon ve hakimiyet mücadelesini konu almaktadır. Genellikle gymlerde pokemon biriktirerek hem daha fazla pokemon biriktirme hem de mücadele kazanma konusunda ön plana çıkan bir oyun olarak dikkat çekmektedir.
Bazı dönemlerde ön plana çıkan bir diğer sorun ise server kaynaklı olarak dikkatleri üzerine toplayan oyuna girmiyor sorunudur. Genellikle oyuna girmek istediğinizde serverlarda oluşan sorunlar nedeniyle oyuna girmekte zorluk yaşayabilirsiniz. Bu durumun şu ana kadar mevcut çözümleri arasında ilk sırada hiç şüphesiz bir süre daha bekledikten sonra yeniden oyuna girmek gelmektedir. Bu sayede hem hızlı bir şekilde oyuna girebilir hem de zorlamadan oyun içerisinde oynayabilirsiniz.
İnternet üzerinde oyun oynama konusunda bir takım pratik çözümler sunulmuş olsa bile server yoğunluğundan kaynaklanarak oyuna girme sorunu yaşıyorsanız beklemenin en iyi çözüm olduğunun da altını çizmekte fayda bulunmaktadır. Herkese bu güzel oyunda iyi oyunlar diliyoruz.
Kaynak: pokemon go

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

BDO Okyanustaki Takas Noktaları

Black Desert Online oyununda takasla uğraşan oyuncuların zorlandığı noktalardan birisi, okyanusta yerini keşfetmenin zor olduğu …