yılbaşı film önerisi

Yılbaşı İçin 7 Film Önerisi

Yılbaşı yaklaşıyor, şüphesiz günümüzde yılbaşını evde geçiren pek az insan kaldı ancak her şeye rağmen; evinde, rahatça eğlenebilmeyi seçen insanların da oralarda bir yerlerde olduklarını bilmekteyiz. Siz de, evimde kalayım, mısırımı patlatır film izlerim, olmadı arkadaşlarımla izlerim; diyenlerdenseniz, size yılbaşı için harika film önerilerimiz var. Yazımız içerisinde, pek çok kategoride film bulunuyor ve bu filmlerin hepsi şahane.

Yılbaşında, yılbaşı temalı film izlenir kanununu rafa kaldırarak seçtiğimiz bu filmler, hem öznel hem de genel olarak izleyiciler tarafından beğenilen filmler derlenerek oluşturuldu. Siz de, aşağıdaki filmlerden birini yıbaşı için seçebilir ve arkadaşlarınızla, tek başınıza; kendinize güzel bir gün hediye edebilirsiniz. Ne de olsa, senede bir gün!

Evde Tek Başına

evde tek başına

Olmazsa olmaz ve yılbaşı temalı filmler rafa kalksa da; bu filmin rafa kalkması çok uzun yıllar sürecek. Evde Tek Başına, tüm zamanların en iyi komedi filmlerinden biri olmakla beraber aynı zamanda arkadaşlarınızla nostaljik anlar yaşayabileceğiniz bir yılbaşı seçimi olabilir. Çocukluğunuzda izlediğiniz bu harika filmi bir kez daha izlemek kesinlikle size de, arkadaşlarınıza da iyi gelecek…

Sarışın Bomba

sarışın bomba

2017 Yapımı Sarışın Bomba, IMDB üzerinden ortalama, 6,8 puan almış filmlerden bir tanesi ve dizinin aksiyon, gizem temlerinin harmanlanması sonucunda oluşturulan bir kurguya binaen ilerlediğini biliyoruz. Başrollerinde Charlize Theron, James McAvoy, John Goodman gibi isimlerin bulunduğu ve orijinal ismi Atomic Blonde olan bu film; şimdiden 3 ödül kazandı bile.

Soğuk savaşın son günlerine döneceğimiz Sarışın Bomba’da; Lorraine Broughton adlı MI6 ajanının Berlin’de gizli bir görevi başarı ile tamamlayıp tamamlayamayacağını izleyeceğiz. Berlin’de onu karşılayacak olan iş arkadaşına dahi güvenmemeye başlayacak olan Lorraine için, her şey çok zor olacak.

Aksiyon ve gerilim temlerinden hoşlanıyorsanız, Sarışın Bomba kesinlikle iyi bir tercih!

Patron Bebek

patron bebek

Dreamworks’un yapımını üstlendiği bir film olan Patron Bebek’in şimdiden ikincisinin yapılmasına karar verildi! IMDB üzerinden 6,4 gibi ortalama bir puan alsa da; kesinlikle övgüleri hak eden ve yılbaşı için izlenebilecek filmler listesine emin adımlarla giren Patron Bebek adlı animasyonda; komedi temini bolca bulacağız. Tom McGrath’ın yönettiği Patron Bebek, Alec Baldwin, Steve Buscemi, Jimmy Kimmel gibi oyuncuları başrollerinde bulunduruyor.

Tim Templeton, henüz yedi yaşındadır ve ailesiyle oldukça güzel bir hayatın eşiğindedir ancak ondan sonra doğan kardeşi şüphesiz onu biraz huzursuz kılacaktır. Kardeşinin, bir bebek gibi değil de; büyük bir adam gibi davranması ise, dizinin ana ilginç karakterinin “Patron Bebek” olmasını sağlar. Dünyadaki sevgi dengesi çoktan bozulmuştur ve bu bebek, sevgi dengesini yeniden eski haline getirmek için Puppy şirketinin kurduğu komployu bozmak istemektedir.

Sizce, komplo bozulabilecek midir?

Çılgın Hırsız 3

çılgın hırsız 3

Minyonlar, minyonlar! 2017’de Üçüncüsü çıkan bu film, belki de tüm zamanların en sevilen animasyon karakterlerini içerisinde bulunduruyor: Minyonlar! O kadar sevildiler ki, kendilerine özel bir film dahi yapıldı. Bir buçuk saatlik Çılgın Hırsız 3’ün öncesini, yani bir ve ikinci filmleri izlemediyseniz; tavsiyemiz harika bir yılbaşı geçirmek için biri ve ikiyi de izlemeniz yönünde!

Minyonların ve Gru’nun macerası, kaldığı yerden devam ediyor. Bu kez tamamıyla iyi bir adam olmak isteyen Gru’nun, bir ikizinin olduğu ortaya çıkıyor ve Gru, ikizi ile birlikte maceralara atılıyorlar. Sonunda ise; beklenmedik şeyler olacağı aşikar…

Dördüncü film gelmeden önce, Çılgın Hırsız 3; kesinlikle izlenmeli!

John Wick 2

john wick 2

Aksiyon, gerilim, bolca macera istiyorsanız; Keanu Reeves’in başrolünde oynadığı John Wick serisi de gecenizi şenlendirebilir. Özellikle ikinci filmin Keanu Reeves’in ustalık eseri olduğu belirtilen John Wick serisi; Chad Stahelski’nin yönetmenliğini üstlendiği bir yapıt ve yılbaşı gününde kalabalık bir arkadaş topluluğunun kesinlikle çok eğleneceği bir film niteliğinde. Macera, devam ediyor. Köpeği öldürülen adam, intikamını almaya kaldığı yerden devam edebilecek mi?

O

it - o

Bir Stephen King uyarlaması seyrederek yılbaşı gününüze korku katmak ister misiniz? Bolca gerilimli ve korku dolu bir yapıt olan “O”, IMDB üzerinden 7,7 puan aldı ve uluslararası alanda da 1 ödüle sahip. İlerleyen yıllarda daha fazla ödüle sahip olması beklenen “O”nun Andy Muschietti tarafından yönetildiği ve senaryosunun Chase Palmer tarafından kaleme alındığı biliniyor.

Yedi farklı çocuğun hikayesini bizlere aktaran O filmi, Maine’nin küçük bir kasabasında geçiyor. Burada yaşanan zorluklar, hayatın idame ettirilemeyişi, zorbalıklar, çeteler ve Pennywise adındaki; palyaço kılığındaki bir canavar; sizleri oldukça gerebilir.

Yılbaşı için izlenecek filmler tavsiyesine, son dönemde giriş yapan It ya da Türkçe ismi ile O, izleyicilerin ağır eleştirilerine maruz kalsa da; kesinlikle izlenebilir yapıtlardan.

Hızlı ve Öfkeli 8

fast and furius 8

Evet, yanlış duymadınız: 8! Brian’ı kaybettikten sonra tekrar toplanan ekibe bu kez yepyeni isimler katılıyor ve bu kez, içlerinden bir düşman karşılarına çıkıyor. Dominic Torretto’nun karşısında bulunacak olan ekip, Torretto’nun neden böyle bir şey yaptığını anlamasa da; bu liderin karşısında durabilmek için düşmanları da olsa bazı güçlü isimlere ihtiyaçları oluyor. Hızlı ve Öfkeli, bu kez kendi içlerinde bölünen ekibi konu edinecek ve şüphe yok ki muhteşem bir görsel şölen, her zaman olduğu gibi bu filmde de devam edecek.

F. Gary Gray’in yönetmenliğini yaptığı Hızlı ve Öfkeli 8, yılbaşı için harika bir teklif!

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

ilk türk filmi

Türkiye’de İlk Film Ne Zaman Çekildi?

Büyüklerimizin 93 Savaşı diye andıkları 1876 Savaşı, uzak görüşten yoksunluk, sarayın yanlış tutumu ve çeşitli …