ZenMate Google Chrome Firefox Eklentisi

Kapatılan sitelerin sayısı hızla artarken bu siteler giriş için bir alternatif olan DNS adresi değiştirme yöntemi de hükümet tarafından engellenmiştir. DNS adresleri tek tek engellenmiş ve bu sitelere erişim daha zor hale gelmiştir. ZenMate Eklentisi olarak son dönemde ZenMate sıkça kullanılmaktadır.

ZenMate Özellikleri

ZenMate, işlevini program kurma zahmetine girmeden yerine getirdiği için oldukça avantajlıdır. Eklenti tarayıcının web mağazasından ücretsiz olarak temin edilebileceği için kullanmak isteyen herkes faydalanır. Kolay kullanımı olması ve hızlı çalışması da ZenMate eklentisinin mutlaka sahip olunması gerektiğinin ispatıdır.

ZenMate Ne İşe Yarar?

ZenMate olarak ZenMate, Chrome tabanlı web tarayıcılarında Proxy çözümlerinden yararlanmanızı sağlamaktadır. Doğrudan tarayıcı aracılığıyla kullandırdığı için zahmetsizdir. Aktif olan tarayıcı üzerinden çalıştığı için tüm net bağlantısını etkilemez. Eklentiyi kullanabilmek için öncelikle bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Chrome web mağazasından eklentiyi bulup hemen indir butonuna tıklayarak uygulamayı hızlıca ZenMate indirebilirsiniz.

ZenMate Nasıl Kullanılır?

İndirme işlemini yaptıktan sonra ekle seçeneğine tıklamanız gerekir. Ardından E-posta ile kayıt işlemini yapmanız kullanıma başlamak için gereklidir. Bu noktadan sonra Get Securet Now butonuna basarak kayıt işlemini tamamlayan. Mavi ekranda karşınıza çıkacak şifreyi not etmelisiniz ki eklenti ilerle şifreyi tekrar soracaktır. Mavi ekran aşamasında Got İt butonuna bastıktan sonra tüm işlemleri tamamlamış olacaksınız. Bu aşamadan sonra Proxy hep aktif olacaktır ama çıkış yapmak isterseniz ekranda sağ alt köşede bulunan Sign Out seçeneğini kullanmalısınız. Ülke değişimi yapmak için istediğiniz ülkeyi seçtikten sonra Choose butonuna basmak yeterli olacaktır.

Kaynak: Zenmate

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

profilo

İstanbul’un Her Noktasıa Aynı Gün PROFİLO Servisi

Profilo kalitesine sahip ürünlerinizden memnun olabilirsiniz ancak bu memnuniyet bir ömür sürecek diye bir şey …